Причастя та Сповідь

Як не впадати у крайнощі при підготовці до Сповіді?

Слава Ісусу Христу! Шукаю відповідь на наступне питання. Я немолода вдова, дітей немає. Характер досить замкнутий, друзів мало, близької рідні немає. Коли сповідаюся таке враження, що майже немає гріхів. Але розумію, що це не так. Типових гріхів моїх ровесників не можу мати, зважаючи на спосіб життя. Але як пізнати глибину моїх гріхів? Чим керуватися?

Христос воскрес! Підкажіть, будь-ласка, методи подолання скрупульозності при визнанні гріхів, адже це сильно заважає, а часто і перешкоджає йти до сповіді, бо доводить мало не відчаю. Можливо є якась духовна література на цю тему. Буду дуже вдячна.

Відповідь священика:

Слава Ісусу Христу! Таїнство сповіді – це не подання податкової звітності, а зустріч з милосердям Живого Бога. Це відновлення відносин і прагнення близькості з Ним. Тому завжди приступаємо до сповіді для того, щоб відновити Божу подобу в нас. Як каже святий Павло: “Вже не я живу, а Христос живе в мені”. Я думаю, що не варто дошукуватися зайвих гріхів, бо з цього навряд вийде щось добре. Шукайте Бога, а ваше серце оживе. Тіштеся Його близькістю і святістю власного життя. Зі свого боку скажу, що у певному моменті мого життя Таїнство Сповіді стало для мене зустріччю з милосердним Отцем, який виходить мені назустріч. Навіть більше – вибігає назустріч.
“І як він був іще далеко, побачив його батько його й, змилосердившись, побіг, на шию йому кинувся і поцілував його. Тут син сказав до нього: Отче, я прогрішився проти неба й проти тебе. Я недостойний більше зватись твоїм сином. А батько кликнув до слуг своїх: Притьмом принесіть найкращу одіж, одягніть його, дайте йому на руку перстень і сандалі на ноги. Та приведіть годоване теля і заріжте, і їжмо, веселімся, бо цей мій син був мертвий, і ожив, пропав був, і знайшовся.” (Луки 15. 20-24).
Тому Сповідь для мене – це зустірч з милосердям Бога, який чекає. І в жоден спосіб я не хочу зволікати, щоби повернутися до Нього. Не хочу, щоби гріх руйнував наші з Ним відносини. Раджу перед кожною сповіддю читати 15 розділ Євангелія від Луки. Я впевнений, що це буде виняткове і особисте пережиття зустрічі з Отцем.

З Богом, отець Михайло.

0 0 голос
Рейтинг статті
Subscribe
Сповіщати
guest
1 Коментар
найновіші
найстаріші найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олександр
Олександр
2 років назад

Пасхальна радість – це радість духовної віднови у Христі. Допоможімо її спізнати: насамперед самим собі, а відтак – і нашим ближнім.