Молитва

Як молитися Помпейську новенну?

Питає Юрій:

Слава Ісусу Христу!!! Чи можна молитися Помпейську Новенну частинами,тобто одну частину зранку а інші через пару годин, або, як занедбав сьогодні, то завтра за два дні? Дякую!!!

Відповідь священика:

Навіки слава! З огляду на те, що цей коментар буде читати більше осіб, хотів би трохи ширше розповісти, чим саме є Помпейська новенна. Це форма молитви святого Розарію (вервиці) до Пресвятої Діви Марії з Помпеїв. Свій початок бере з 1884 року.

Ціль цієї молитви – випрошування різних благодатей у Бога за посередництвом Діви Марії.

Традиційна новенна в Церкві триває 9 днів. Натомість Помпейська новенна складається з 6 новен по 9 днів, що в сумі дає 54 дні. Новенна поділена на 2 частини по 27 днів (3*9 днів).

Першу частину становлять 3 благальні новенни, другу – 3 подячні. Популяризатором цієї молитви став італієць Бартоло Лонго, який досвідчив ласк за посередництвом Діви Марії, особливо зцілення важкохворої Фортунати Агрелі. Саме їй обявилася Богородиця, яка казала молитися протягом 54 днів. Протягом 27 днів дівчина мала просити про зцілення, а наступні 27 днів – дякувати за благодать оздоровлення. Діва Марія сказала до Фортунати: “Щоразу, коли ти захочеш отримати від мене якусь благодать, зверши на мою честь три прохальні новенни, молячись 15 таємниць святого Розарію, а потім три подячні новенни”. З 1876 року образ Помпейської Божої Матері стає відомий як чудотворний. У 1890 році папа римський Лев XIII офіційно підтвердив чудеса, вчинені за заступництвом Помпейської Божої Матері. Це коротко про історію Помпейської новенни.

Як правильно молитись Помпейську новенну?

Протягом 54 днів молимось три частини Розарію (Радісна, Скорботна, Славна). Звичайно, якщо дозволяє час і можливості, то варто молитись також Світлу частину. Молимось у одному конкретному наміренні. Протягом перших 27 днів молимось прохальну частину Помпейської новенни і додаємо наступну молитву:

Згадай, о всемилостива Помпейська Діво Святого Розарію, що ніхто ніколи не чув про те, щоби будь-хто з тих, хто до Тебе прибігають і з Розарієм Твоєї допомоги благають, був Тобою полишений. Не погордуй моїми словами, о Мати Предвічного Слова, але через Твій Святий Розарій і благовоління до святині в Помпеях вислухай моє прохання. Амінь.

Наступні 27 днів молимося подячну частину Помпейської новенни, додаючи молитву:

Що ж я можу дати Тобі, о Царице, сповнена любові? Присвячую Тобі все своє життя, бажаючи, скільки мені стане сил, поширювати вшанування Тебе, о Діво Святого Розарію з Помпеїв. Бо коли я попросив Тебе про допомогу, зійшла на мене благодать від Бога. Хоч би де я перебував, розповідатиму про милосердя, яке Ти до мене виявила; поширюватиму вшанування Святого Розарію, даючи свідчення про те, як добре Ти повелася зі мною, аби такі само недостойні як і я грішники з упованням прибігали до Тебе. О, якби весь світ знав, яка Ти добра, яка милостива до стражденних, то все сотворене прибігало би до Тебе. Амінь.

З власного досвіду скажу, що ця молитва вчить особливого уповання на Діву Марію, яка випрошує ласки Божої. Молитва ця вчить наполегливості і вірності. Розарій можна молитися частинами протягом дня, але новенну не можна переривати, відкладати частину на інший день. В іншому разі її потрібно починати від початку. З власного досвіду: кілька місяців тому з друзями і молоддю ми були у Варшаві, було по 23 годині і за кілька хвилин до півночі ми закінчили молитися Славну частину. З усього серця прагнули встигнути. Тому бажаю вам, як і собі, витривалості і наполегливості на дорозі молитви.

Царице святого Розарію, молись за нас!

З молитвою, отець Михайло.

Дорогі друзі! Понад 4 роки через сайт Propovidnyk.Com.Ua ми ділимося з Вами Словом Божим. Прагнемо розвиватися для Вас. Якщо Ви бажаєте підтримати наш проект – Ви можете замовляти добрі книжки та християнську атрибутику через нашу сторінку Propovidnyk.Com.Ua. Таким чином Ви допомагаєте ділитися Словом Божим. Пам’ятаємо про Вас у молитві та дякуємо, що ви з нами!

5 2 голосів
Рейтинг статті
Subscribe
Сповіщати
guest
4 Коментарі
найновіші
найстаріші найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Alina
Alina
2 років назад

Добрий день. Це потрібно в один день молитися радісні, славні, світлі і так 27 днів?

Марина
Марина
4 років назад

Слава Ісусу Христу!
Підскажіть де можна замовити/купити/ книжечку Помпейську новенну?
Гарно дякую.

Наталія
Наталія
4 років назад
Відповісти  Марина

І мене цікавить де купити книжечку з молитвами?

id383810356(@id383810356)
5 років назад

Слава Ісусу Христу! Хочу спитати про Помпейську новенну: я молюсь з друзями, але дні в нас не співпадають, одного дня ми зустрілись, щоб помолитись разом, молились їхній по пррядку день, свій день я не встигла помолитись. То чи може вважатись моя дев’ятниця перерваною? Свій день я не помолилась, але і не пропустила жодного дня… Дякую!