Літургійні читання

Свято Господа нашого Ісуса Христа Верховного і Вічного Священика (рік Б) (24.05.2018)

Перше читання
Єр 31, 31-34
Читання з книги Пророка Єремії
Ось прийдуть дні, – слово Господнє, – і я створю з домом Ізраїля та з домом Юди новий завіт. Не такий завіт, який я заключив з їхніми батьками, коли взяв був їх за руку, щоб вивести з Єгипетського краю. Завіт той – мій завіт! – вони його зламали, хоч я був їхнім Владикою, – слово Господнє. Ні, ось який завіт я створю з домом Ізраїля після тих днів, – слово Господнє: Вкладу закон мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. Я буду їхнім Богом, вони ж моїм народом. Не буде більш один одного навчати, чи брат брата свого, казавши: Спізнайте Господа! Усі бо вони будуть мене знати, від найменшого й до найбільшого між ними, – слово Господнє, – я бо прощу їхню провину, гріха їхнього не згадуватиму більше».
Слово Боже

Або:
Євр 10, 11-18
Читання з Послання до Євреїв
Кожен священик стоїть щодня, служачи і часто приносячи ті самі жертви, які ніколи не можуть гріхів змити. Він же, принісши лиш одну за гріхи жертву, возсів назавжди по правиці Бога, чекаючи далі, поки його вороги не будуть покладені, як підніжок, йому під ноги. Бо він лиш одним приносом удосконалив назавжди тих, що освячуються. Про це й Дух Святий теж свідчить, коли каже: «Ось той завіт, що його я по тих днях заключу з ними, каже Господь: вкладу мої закони в серця їхні, й на умах їхніх випишу їх. Ні їхніх гріхів, ні беззаконня більше не згадуватиму.» А де прощення гріхів, там непотрібно вже приносу за гріхи.
Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 110(109), 1бвг. 2. 3 (П.: пор. 4б)
Ти є священик, як Мелхіседек

Сказав Господь Владиці моєму:
«Засядь праворуч мене,
доки не покладу ворогів твоїх
тобі підніжком.»

Жезло твоєї сили
Господь простягне з Сіону;
пануй посеред ворогів твоїх!

З тобою володарство,
відколи ти народився у святій оздобі;
перед зорею я зродив тебе,
неначе росу.

Спів перед Євангелієм
Євр 5, 8-9
Алілуя, алілуя, алілуя
І хоч був Сином, навчився з того, що витерпів, значення послуху,
і, ставши досконалим, спричинився до вічного спасіння всім, які Йому слухняні
Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мк 14, 22-25
+ Читання святого Євангелія від Марка
І коли вони їли, Ісус узяв хліб, благословив, розломив і дав їм, кажучи: Беріть, це Моє тіло. Потім узяв чашу, воздав хвалу, дав їм, і пили з неї всі. Та й сказав їм: Це Моя кров Завіту, що проливається за багатьох. Істинно кажу вам, що не питиму вже від плоду винограду аж по той день, як новим буду його пити в Царстві Божім. І, проспівавши, вийшли на гору Оливну.
Слово Господнє

0 0 голос
Рейтинг статті
Subscribe
Сповіщати
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі