Літургійні читання

Понеділок IV тижня Адвенту (21.12.2015)

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Пп 2, 8-14

Читання з Книги Пісні Пісень.
Голос мого любого! Ось він іде, він стрибає по горах, по горбках скаче. Мій любий – немов олениця або оленятко. Он він стоїть за нашою стіною, крізь вікна заглядає, крізь ґрати зазирає. Заговорив мій любий і сказав до мене: «Устань, моя люба, моя голубко! Ходи, моя прекрасна! Глянь бо: зима минула, дощі прогули, прошуміли. Вже квіти на землі з’явились, пора пісень настала, і голос горлиці вже чути в краю нашім. Смоківниця бруньки вже виганяє, і виноград у цвіту пахощі розливає. Устань, іди, моя люба! Ходи, моя прегарна! Моя голубко, у щілинах скелястих, у сховку стрімкої кручі! Дай глянути на твоє личко, дай голос твій почути! Бо голос твій солодкий, і личко твоє принадне».
Слово Боже.

Або, довільно:

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Соф 3, 14-18а

Читання з Книги пророка Софонії.
Виспівуй, о дочко Сіону! Вигукуй радо, Ізраїлю! Радуйся й веселися з усього серця, дочко Єрусалимська! Господь усунув засуди проти тебе, прогнав ворога твого. Цар Ізраїля – Господь – посеред тебе: не будеш більше боятись лиха. Того дня Єрусалимові скажуть: «Не бійся, Сіоне! Нехай не опадають руки в тебе! Господь, твій Бог, посеред тебе, могутній, що врятує. Він буде вельми радуватися тобою, Він відновить тебе любов’ю своєю. Він буде веселитися тобою під веселі співи, неначе під час свята».
Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 2-3. 11-12. 20-21

Радо співайте Богу нову пісню.

Прославляйте Господа на гуслах, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Співайте Йому нову пісню, *
співайте гарно, з радістю гукайте.

А задум Господа залишається навіки; *
наміри Його серця – на віки і покоління.
Блаженний народ, для якого Господь є Його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.

Наша душа очікує Господа – *
Він наш помічник і оборонець.
Адже в Ньому розвеселиться наше серце, *
бо ми надіємося на Його святе Ім’я.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Алілуя, алілуя, алілуя.
О Еммануїле, наш Царю і Законодавче,
прийди спасти нас, Господи, наш Боже.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 39-45

† Читання святого Євангелія від Луки.
Тими днями Марія, вставши, поспішно пішла в гірську місце­вість, до міста Юдиного. Вона ввійшла в дім Захарії і привітала Єлизавету. Коли ж почула Єлизавета при­вітання Марії, заворушилося не­мо­в­ля в її утробі. Єлизавета спов­ни­ла­ся Святим Духом і вигукнула гучним голосом, промовляючи: «Благословенна ти між жінками і благословенний плід твоєї утроби! І звідки ж мені це, щоби до мене прийшла мати мого Господа? Бо як почула я твоє привітання, то з радощів заворушилася дитина в моїй утробі. Блаженна ж та, яка повірила, що здійсниться сказане їй Госпо­дом!»
Слово Господнє.

Прокоментувати:

avatar
  Subscribe  
Notify of