Порадник Статті на духовні християнські теми

П’ять способів пережити святу Месу з користю

Ми часто звинувачуємо себе, що були не зовсім уважними на святій Месі. Ми говоримо про це на сповіді і, пообіцявши виправитися, наступного разу докладаємо усіх зусиль, щоби зосередитися. І що? І нічого. Наші думки, на жаль, наc не слухаються. Ось кілька підказок для того, щоб «поліпшити» нашу участь в Євхаристії.

Ми часто звинувачуємо себе, що були не зовсім уважними на святій Месі. Ми говоримо про це на сповіді і, пообіцявши виправитися, наступного разу докладаємо усіх зусиль, щоби зосередитися. І що? І нічого. Наші думки, на жаль, наc не слухаються. Ось кілька підказок для того, щоб «поліпшити» нашу участь в Євхаристії.

ПРОЧИТАЙ ВДОМА ЛІТУРГІЙНІ ЧИТАННЯ

Напевно, тобі доводилося потрапляти в ситуацію, коли, відповідаючи на заклик «Слово Боже», ти раптом усвідомлював, що й гадки не маєш, про що йшлося у читанні. Цього можна уникнути. Досить вдома прочитати сьогоднішні читання. Вони доступні в Інтернеті, а також і у вигляді безкоштовних розсилок на електронну пошту. В періодичних друкованих виданнях теж часом містяться вказівки (подані у скороченнях) на читання того чи іншого дня.

ПРИЙДИ ЗА ДЕСЯТЬ ХВИЛИН ДО ПОЧАТКУ МЕСИ

Збираючись відвідати якусь важливу подію – концерт або спектакль – ми намагаємося прийти трохи заздалегідь. Щоб не поспішати, і не заважати тим, хто прийде в останній момент. Чому б не чинити так само і перед Месою? Крім того, хвилина тиші та зосередження може стати вирішальною для переживання всієї Літургії.

ПОМОЛИСЯ ПРО ТЕ, ЩО ВАЖЛИВО ДЛЯ ТЕБЕ

Структура Меси передбачає моменти тиші, які можна використовувати для особистих молитовних звернень – вони є в акті покаяння, після заклику «молімося»; тиша може наставати в ході приношення дарів, євхаристичної молитви, до і після Причастя. Наші прохання можуть бути завжди однаковими або різними, проте вони допомагають переживати Літургію «тут і зараз».

ВИКОРИСТОВУЙ ГОЛОС

(не йдеться про сторонні розмови під час Служби)

Це дуже допомагає. На Літургії головне не зосередження саме по собі, а свідома участь. Усвідомлене промовляння допомагає думкам слідувати за словами. Коли щось відбувається тільки в нашій голові і не знаходить вираження в словах або жестах, важко говорити про «свідому участь». Ну і, звичайно, «хто співає – молиться двічі».

ЙДИ ДО ПРИЧАСТЯ

Коли ми приходимо на урочистий бенкет (фуршет, вечерю), то не їмо лише в одному випадку – якщо ми хворі. Мало хто вважає гостювання без застілля вдалими. Добра аналогія? Тим більше, що від хвороб Церква пропонує чудові ліки. Сповідь.

Але не сповідайся під час Меси

І, тим більше, не плануй сповідь на час Літургії. Меса – не час для сповіді. Поки сповідаєшся, пройде велика частина богослужіння. Якщо на совісті є гріх, який не дозволяє приступити до Причастя, сповідайся заздалегідь, щоб недільна Меса стала для тебе святом, а не часом покаяння. Якщо часто приступаєш до Причастя і регулярно ходиш на сповідь, то тим більше розумієш, що треба розділяти ці два Таїнства.

Літургія – це реальність, в яку ми можемо включити нашу людську природу. Часто ми переоцінюємо інтелектуальний аспект, забуваючи про те, що у нас є ще й тіло. Парадоксально, але неуважність під час Меси може виникати з того, що ми недостатньо активно включаємося в сам процес богослужіння. Тому так важливо розуміти, в чому ж ми беремо участь і який це має сенс.

о. Марек Ройшик ОР

www.dominikanie.pl

Прокоментувати:

avatar
  Subscribe  
Notify of