Літургійні читання

ІІ Неділя звичайного періоду, рік Б (14.01.2018)

Перше читання
1 Сам. 3, 3б-10. 19
Читання з Першої Книги Самуїла.
Самуїл лежав у Господнім храмі там, де стояв ковчег Божий. Аж ось Господь озвавсь: «Самуїле! Самуїле!» Цей відповів: «Ось я!» І побіг до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Той каже: «Ні, не кликав. Лягай спати». І він пішов спати. Господь же озвавсь знову: «Самуїле! Самуїле!» Схопився Самуїл, пішов до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» «Не кликав я тебе, мій сину,- відповів Елі, – лягай собі спати!» Самуїл не знав ще Господа, бо Господнє слово йому ще не об’являлося. Знову Господь озвавсь до Самуїла, втретє; і схопивсь він, прийшов до Елі й каже: «Ось я! Кликав ти мене?» Тоді Елі збагнув, що то Господь кликав хлопчину, тож і каже до Самуїла: «Йди но, лягай спати, а коли тебе покличуть, скажеш: “Говори, Господи, слуга Твій слухає”». І Самуїл пішов і ліг на своєму місці. Прийшов Господь, став і закликав, як і першими разами: «Самуїле! Самуїле!» Самуїл озвався: «Говори! Слуга Твій слухає!» Самуїл виріс, і Господь був із ним і не дав ані одному його слову впасти на землю.
Слово Боже.

Псалом респонсорійний
Пс 40(39), 2 і 4аб. 7-8а. 8б-10 (П.: 8а і 9а).
Боже, твою я виконаю волю.

Надіявся, на Господа надіявся я твердо, *
і Він нахиливсь до мене й вислухав моє благання.
І вклав мені в уста новую пісню *,
Хвалу нашому Богові

Жертви й офіри Ти не хочеш, *
вуха відкрив у мене.
Ти всепалення й жертви за гріх не домогався. *
Тоді сказав я: «Ось я прихожу.

У сувої книги написано про мене: + Чинити твою волю, Боже мій, я радий, *
і Твій закон у мене в серці».
Я оповів про справедливість на великім зборі, *
не затуляв я уст моїх, Господи, Ти знаєш.

Друге читання
1 Кор 6, 13в-15а. 17-20
Читання з Першого послання святого Апостола Павла до корінтян.
Брати: Тіло не є для розпусти, але для Господа, і Господь для тіла. Бог же і Господа був воскресив – та й нас воскресить своєю силою. Хіба не знаєте, що тіла ваші – члени Христові? Хто ж пристає до Господа, є одним духом. Утікайте від розпусти! Усякий гріх, що його чинить людина, є поза її тілом; а хто чинить розпусту, грішить супроти власного тіла. Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – храм Святого Духа, який живе у вас? Його ви маєте від Бога, тож уже не належите до себе самих. Ви бо куплені високою ціною! Тож прославляйте Бога у вашому тілі!
Слово Боже.

Спів перед Євангелієм
Йн 1, 41. 17б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми знайшли Месію, Христа тобто,
благодать та істина прийшли через Нього.
Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Йн 1, 35-42
+ Читання святого Євангелія від Йоана.
Йоан стояв разом з двома своїми учнями і коли побачив Ісуса, який надходив, – мовив: «Ось Агнець Божий». Почули двоє учнів, як він оте сказав, та й пішли за Ісусом. Обернувшися ж Ісус і побачивши, що вони йдуть, мовив до них: «Чого шукаєте?» Ті ж Йому: «Равві, – що в перекладі означає: Учителю, – де перебуваєш?» Відрік Він їм: «Ходіть та подивіться». Пішли, отже, і побачили, де перебуває, і того дня залишилися в Нього. Було ж близько десятої години. Андрій, брат Симона Петра, був одним із тих двох, що, почувши Йоана, пішли за ним. Зустрів він спершу брата свого Симона й мовив до нього: «Ми знайшли Месію», – що у перекладі означає: Христос. І привів його до Ісуса. Ісус же, глянувши на нього, сказав: «Ти – Симон, син Йони, ти зватимешся Кифа», – що у перекладі означає: Петро.
Слово Господнє

Прокоментувати:

avatar
  Subscribe  
Notify of