Статті на духовні християнські теми

Готуємось до Різдва

З середини листопада все, що нас оточує, нагадує про свято Різдва Христового. Ялинки, Святий Миколай, різні прикраси, запах мандаринок – це лише символи, які дозволяють відчути цю надзвичайну атмосферу. Це також час зустрічей та великих очікувань… Що нам варто зробити для того, щоби ці дні не пройшли даром?

1. Складіть графік

Підготовка до свят для більшості з нас схожа. Ми часто говоримо, що нема сенсу поспішати, а за тиждень до свят усвідомлюємо скільки часу просто втратили, нічого не зробивши..
Щоб цього уникнути, варто записати найважливіші завдання в календарі, які нам потрібно вирішити до кінця Адвенту.
Це може бути оплата прострочених рахунків, підготовка подарунків для близьких людей або придбання деяких інгредієнтів для найважливіших страв напередодні Різдва.
Правильне управління часом – надзвичайний навик, без якого нам просто не обійтись.

2. Передріздвяне прибирання


Прибрати всю свою оселю не є мистецтвом. А ось підтримувати тривалий час порядок – це потрібно вміти.
Щоб подарувати вашому дому святковий настрій, почніть з найдрібніших речей. Потім організуйте речі у своєму гардеробі та подумайте, що саме з цього всього вам більше не потрібно. У передріздвяний період є багато благодійних акцій для бідних. Можливо, ваш одяг все ще знаходиться в хорошому стані, і вам він вже не потрібний? Тоді прийшла пора змінити їх власника.
Потім помийте вікна, виперіть штори та почистіть килими. Нарешті повитирайте пил у ванні та кухні.
Завдяки таким пунктам ви зможете швидко привести свій дім в порядок і заощадите свій час на інші плани.

3. Залучайте до підготовки всю сім’ю

Чим більше рук працює – тим легше і приємніше проходить підготовка до свят.
Розподіл обов’язків у цьому випадку – найкращий варіант. Завдяки йому ми не обтяжуємо себе і не марнуємо свої сили.
Найменші члени сім’ї можуть подбати про те, щоб зробити ялинкові прикраси, одягнути ялинку або викинути сміття.
Чоловік може ходити по магазинах, зремонтувати невеличкі поломки вдома, а жінка може присвятити себе приготуванню страв для всієї родини.
Відкидаючи перфекціонізм, ми повинні пам’ятати, що страв на Святвечір повинно бути стільки, скільки ми можемо з’їсти. Інакше будемо змушені їх викидати, що буде марнотратством.

4. Відвідайте своїх батьків

Те, що ми живемо тут і зараз, не звільняє нас від турботи про своїх рідних. Вони дали нам найцінніший подарунок, який є життям, і тому ми повинні бути вдячні за це. Знаючи, що не зможемо провести Святвечір за спільним столом, підемо до них на кілька днів раніше. Такі зустрічі збагатять нас і, можливо, зміцнять наші стосунки.

Не будемо забувати про наших близьких людей, які померли. У Адвент було би добре провести хоча б один день, відвідуючи могили людей, яких ми знали. Варто очистити надгробні пам’ятники і навколо них. Запаліть свічку в знак пам’яті про них і помоліться за Царство Небесне для них.

5. Помиріться з другом

Душевний спокій пов’язаний з тим, що ми перестаємо гніватися та заздрити. Протягом року, безумовно, були ситуації, які погіршували стосунки з деякими людьми. Готуючись до свят, спробуйте в цей час вирішити всі суперечки. Завдяки вибаченню та прощенню ви станете спокійнішими, а з часом перестанете мучити себе небажаними думками.

6. Відкрийте себе


Господь Ісус не прийшов на цей світ у вигляді супергероя з неймовірною силою в руках. Він, маленький, беззахисний хлопчик, народився у бідній конюшні. Також ми потребували тепла та турботи наших батьків відразу після народження. Готуючись до Різдва, не забуваймо про себе. Подбаймо про цю маленьку дитину, яка все ще знаходиться в нас. У вільний час розгляньте свої дитячі фотоальбоми. Замість того, щоб скаржитися на те, чого вам не вистачало на той час, навчіться цінувати те, що у вас є. Таланти, які ви маєте в собі, свідчать про вашу цінність, а їх повторне розкриття змусить вас ще прекрасніше пережити майбутній час Різдва.

7. Пригадайте колядки

Ми співаємо колядки під час різдвяних свят. Може здатися, що знаємо їх напам’ять, а потім виявляється, що не можемо згадати навіть першого стовпчика. Ви можете навчитися їх чудово співати, навіть у різних версіях, можете запам’ятати додаткові вірші або навіть навчитися грати їх на музичних інструментах, про які ви, можливо, вже забули. Так ви зможете пережити дійсно дивовижні речі.

8. Надішліть вітальну листівку


У світі дедалі більш динамічного соціального медіа різко зникає традиція писати листівки та надсилати їх поштою. Запитайте у найближчих друзів адресу та порадуйте їх короткою листівкою “З Різдвом Христовим”. Навіть такий маленький жест запам’ятається надовго, адже все менше людей обирає цю форму поздоровлень із святом.

9. Подбайте про свою зовнішність


Перш ніж зустрітися з коханими, ми завжди запитуємо себе: що мені вдягнути? Так і в цьому часі підготовки до свят, варто заздалегідь подбати про це. Прибираючи гардероб, знайдіть одяг, який обов’язково одягнете на Різдвяні свята. Якщо виявиться, що чогось не вистачає, то варто сходити в магазин, щоби купити це. Жінки, які хочуть в останню хвилину записатися до перукаря, швидко розчаруються, коли виявиться, що в салоні більше немає місць. Тому рекомендується записатись в салон наперед.

10. Прийміть виклик


З початком Адвенту багато людей ставлять мету, яку хочуть виконати до Різдва. Це може бути щоденна участь у роратах, утримання від надмірного поїдання солодощів або обмеження вашої участі в соціальних медіа. В останні роки стало модно розлучатися зі своїми залежностями протягом місяця. Це прекрасна альтернатива, наприклад, для людей, залежних від куріння. Дбаючи про ваше фізичне та психічне здоров’я, ви також дбаєте про своїх близьких.

11. Приготуйтесь духовно


І останнє, але найважливіше – духовність. Різдво – це насамперед духовний вимір. У кожній парафії існують рорати під час Адвенту. Саме в першій проповіді ми дізнаємось більше про те, чому Бог послав Свого Сина в цей світ. Господь Ісус приходить рятувати нас, тому ми намагаємось прийняти його у вигляді хліба ще частіше, ніж раніше. Якщо у вас недостатньо часу, щоб ходити до храму, переживайте цей час в особистій молитві або читаючи духовні книжки. Роздумуйте про прихід Христа, Який безмірно полюбив нас. Подбайте про своє серце: подумайте чим Ви образили Бога, сходіть до сповіді, і Господь наповнить Вас радістю та миром.

Джерело: deon.pl
Переклад: propovidnyk.com.ua
0 0 голос
Рейтинг статті
Subscribe
Сповіщати
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі