Літургійні читання

ХІІ звичайна неділя, рік А (25.06.2017)

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 20, 10-13
Читання з Книги пророка Єремії.

Єремія мовив: «Я чув, як багато обмовляло мене: „Звідусіль жах! Донесіте! Донесемо на нього!” Усі заприязнені зо мною чигали на моє падіння: „Може він упіймається, і ми його подолаєм та й помстимося на ньому”. Але Господь зо мною, немов воїн сильний, тим то гонителі мої спотикнуться, не подолають. Окриті соромом великим будуть, бо не пощастило їм, стидом побиті вічним, невигладним. Господи Сил! Ти, що вивідуєш праведного, що бачиш нутро й серце! Дай мені узріти відплату Твою над ними, бо я на Тебе звірився з моєю справою. Співайте Господеві, хваліте Господа, бо Він рятує душу вбогого з рук лиходіїв».
Cлово Боже.

ПСАЛОМ РЕСПОНСОРІЙНИЙ
Пс 69(68), 8-9. 10 і 14аб. 17 і 33. 34-35 (П.: пор. 14в)

У своїй ласці почуй мене, Боже.

За Тебе я терпів зневагу, *
ганьба лице моє вкрила.
Чужий я став братам рідним; *
сторонній – синам матері моєї.

Бо ревність до Твого дому мене з’їла, *
зневаги зневажаючих Тебе на мене впали.
Але я молюся, Господи, до Тебе, *
у сприятливий час.

Вислухай мене, Господи, бо добра Твоя ласка, *
обернись до мене з великого милосердя Твого.
Побачать те покірні й звеселяться. *
Хай живе серце ваше, ви, що шукаєте Бога.

Бо Господь вислухає нещасних, *
і в’язнями своїми не погордує.
Нехай земля й небо Його хвалять, *
моря й усе, що в них кишить.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
Рм 5, 12-15
Читання з Послання святого Павла Апостола до римлян.

Браття: Через одного чоловіка ввійшов у світ гріх, і з гріхом смерть, і таким чином смерть перейшла на всіх людей, бо всі згрішили. Бо і до закону гріх був у світі, але гріх не рахується, коли нема закону; одначе смерть панувала від Адама аж до Мойсея і над тими, що не згрішили подібним переступом Адама, що є образ Того, що мав прийти. Та не так воно з провиною, як з даром ласки. Бо коли через переступ одного померло багато, то тим більше ласка Божа і дар через ласку одного чоловіка, Ісуса Христа, щедро вилились на багатьох.
Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 26б. 27а

Алілуя, алілуя, алілуя.

Свідчитиме за Мене Дух істини
і ви також будете свідчити.

Алілуя, алілуя, алілуя.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 10, 26-33
✝ Читання святого Євангелія від Матея.

Ісус сказав до своїх апостолів: «Не лякайтесь людей. Нема нічого схованого, що не виявиться; нічого тайного, що не стане знаним. Що вам кажу в темноті, кажіть те при світлі; і що ви чуєте на вухо, голосіть з покрівель. Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть; а бійтесь радше того, хто може погубити душу і тіло в пеклі. Хіба не за шага продається пара горобців? А проте ні одни із них не впаде на землю без волі Отця вашого. А вам же все волосся на голові пораховано! Не бійтесь, отже: ви вартніші за багатьох горобців. Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, того і Я визнаю перед моїм Отцем небесним. Хто ж Мене зречеться перед людьми, того й Я зречусь перед Отцем моїм небесним».
Слово Господнє.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Subscribe
Сповіщати
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі